Digjen transformatorët në disa zona në Qarkun e Gjirokastrës, për shkak të motit të keq, që ka përfshi vendin ditën e fundit.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për “BalkanWeb” se në fshatin Goricë, në Këlcyrë, është ndërruar transformatori, pas djegjes si pasojë e shkarkesave elektrike.

Po kështu, pasditen e sotme u bë edhe ndërrimi i transformatorit në fshatin Saraqinishtë, Gjirokastër. Fshati i thellë malor kishte tre ditë pa energji elektrike, si pasojë e djegjes së transformatorit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb