Novak Djokovic konfirmohet “mbret” në Wimbledon. Tenisti serb siguroi titullin e tij të 7-të në tokën angleze, i katërti radhazi.

Për Djokovic kjo ishte finalja e tij e tetë në Wimbledon, vetëm një humbje, shifra këto që bëjnë jehonë në Angli teksa të gjithë të përditshmet sportive e kanë atë në faqen e parë.

Djokovioc nuk njeh humbje në Wimbledon preh pesë vitesh, e fundit ka qenë me 12 qershor 2017.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Fitorja ndaj Kyrgios 3-1 me sete i dhuroi titullin e 21 të madh në karrierë, një më shumë se Federer dhe një më pak se Nadal i cili ndodhen në majën e tenisit botëror.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb