NASA  ka zbuluar këto ditë një tjetër asteroid që ka kaluar shumë afër tokës i cili mësohet se ka qenë në unazën e satelitëve të  orbitës së saj. Asteriodi  ka kaluar për rreth tokës në një distancë 20 herë më  të afërt sesa hëna dhe astronomët e kanë përcjellë atë vetëm gjashtë orë përpara qasjes së tij të kësaj afërsie me tokën, shkruan “Dailymail”.


Ndërsa në këtë vit janë mësuar tashmë disa detaje të gjera “me asteroidet” për tokën,  por astronomët thonë se ky objekt nuk do të ndodhë  që të vijë përsëri për të paktën njëqind vjet.


(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: