FIER-Kemi dëgjuar shpesh herë për anomali tek kafshët, ndaj një rast i tillë është regjistruar në Fier.

Një familje në fshatin Cakran në Fier ka bërë publike një anomali, ku mes 13 zogjve, njëri prej tyre lindi me 4 këmbë. Zogu, edhe pse me këtë anomali, nuk ka shfaqur probleme, ndërkohë që ai ushqehet si normalisht.

Fenomeni i 4 këmbëve njihet ndryshe si “polymelia” dhe është një defekt gjenetik në lindje.
zog me 4 kembe

zogu me katr kembe
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: