“Manita” e Haaland në Champions ka “pushtuar” faqet e para të mediave britanike dhe jo vetëm. Paraqitja e “bomberit” norvegjez ka marrë duartrokitjet e të gjithëve:

“Haaland bën 5”, shkruan Mirror në faqen e parë. “Në hollin e më të famshmëve”, shkruan Star Sport.

Të gjithë mediat britanike kishin imazhin e Haaland në faqen e parë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në festë edhe mediat italiane për kualifikimin e Interit në fazën çerekfinale të Champions League: “Përpara Inter”, ishte titulli kryesor i La Gazzetta dello Sport. Në çerekfinalet e Champions pas 12 vitesh.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Drithërima e Inter”, barazim 0-0 me Porton, në çerekfinale pas 12 vitesh, një fund elektrizues, shkruan Corriere dello Sport.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb