Pas një sezoni shumë pozitiv në aspektin personal, 9 gola në Angli me fanellën e Southampton, Armando Broja ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, në Premier League dhe jo vetëm.

Ylli kuqezi ka zgjedhur “Prestige Resort” për të pushuar disa ditë, përpara se të kthehet në Londër, te Chelsea, skuadër që ka në pronësi kartonin e tij.

Brojaa
Brojaa

E ardhmja e Brojës mbetet e paqartë pasi trajneri Tucel ka vendosur ti jap një shans, por në të njëjtën kohë ofertat për të vijnë nga të gjithë anët.

Broja
Broja

Napoli mbetet një nga skuadrat më të interesuara dhe sipas mediave italiane, ekipi i Spallettit ka bërë një hap përpara duke vendosur kontaktet e para me përfaqësuesit e “bomberit” kuqezi. Sipas Il Mattino, Chelsea kërkon 30 milionë euro për kartonin e tij.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb