Myslimanët në të gjithë botën festuan sot Kurban Bajramin që shënon fundin e Haxhit, pelegrinazhi pesë-ditor myslimanët marrin përsipër të pastrojnë shpirtin nga mëkatet dhe të futin një ndjenja e barazisë dhe vëllazërimit.

Kurban Bajrami përkujton historinë e provës së besimit të Profetit Mysliman Ibrahim, kur ai u urdhërua nga Zoti të sakrifikonte djalin e tij, Ismailin.

Ja se si e kanë festuar këtë ditë të shenjtë besimtarët muslimanë

Gaza

Gaza1

Yemen

Yemen 1

Turqi

Turqi 1

Indonezi

Indonezi

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: