Punonjësit e shpëtimit janë parë duke lëvizur atë që duket të jetë një çantë trupi, ndërsa ata u kthyen në Portin e Dover këtë mëngjes.

Të paktën katër persona besohet se kanë vdekur pas fundosjes së një gomoneje në Kanalin Anglez mëngjesin e sotëm dhe operacionet e kërkimit janë në vazhdim.

Lcimg 4ed91e62 B35e 45dd 9288 7abf61408ef3
Lcimg 4ed91e62 B35e 45dd 9288 7abf61408ef3

Katër persona raportohen të vdekur dhe 43 të nxjerrë nga ujërat e ngrira të kanalit.

Kërkimet vazhdojnë me varka në ujë dhe helikopterë që lëvizin përreth.

Sipas Skynews, kushtet janë të vështira, por kërkimi ka të ngjarë të vazhdojë “të paktën derisa të errësohet dhe derisa të jenë llogaritur shifrat e personave që ishin në gomone”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: