Lazio ka zyrtarizuar një përforcim në mbrojtje për pjesën e mbetur të kampionatit. Këtë herë, drejtori sportiv i Lazio-s, Igli Tare, ka vënë në dispozicion të ekipit një futbollist me shumë përvojë që në të kaluarën është aktivizuar edhe me Juventusin e Barcelonën. Bëhet fjalë për Martin Caseres.
hi-res-eaedcb5badfeb8689328244b18a9058e_crop_north
Klubi i presidentit Lotito ka blerë uruguaianin, i cili ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare, me mundësinë e zgjatjes së saj. Caseres do të jetë në dispozicion të trajnerit Inzaghi që në ndeshjen e radhës me Chievo-n.
kaseres
(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb