Roko Vata, djali i futbollistit të madh Rudi Vata, po çmend Europën me paraqitjet e tij mahnitëse.

Ai luan për të rinjtë e Seltik, performancat e të cilit kanë lënë shumë për të dëshiruar dhe kanë marrë një vëmendje nga ligat e mëdha europiane.

Së fundmi, Roko Vata është grumbulluar dhe me ekipin e Irlandë U-17. Mediat në Skoci e cilësojnë 16-vjeçarin si një nga talentet më premtues në futboll. Gjithashtu, përpara një muaj, ai ishte cilësuar dhe si një nga lojtarët më të mirë në botë, që kanë lindur në vitin 2005.

  • foto galeri

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: