Një grua duke qarë në një tren që niset për në Poloni pasi lë bashkëshortin e saj në luftë në Ukrainë.

Një tjetër që ecën me biçikletë në një ndërtesë të bombarduar, një tank që patrullon në një rrugë pothuajse të shkretë.

Këto janë pamjet drithëruese që vijnë nga Ukraina, atje ku prej 24 shkurtit Putin nisi një luftë për pushtimin e saj. BBC sjell disa foto që tregojnë një pjesë të luftës në Ukrainë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: