Tifozët zikaltër shpërthyen në festë pas fitores me përmbysje në derbi përballë Milan, një fitore e veçantë pasi jo vetëm thyen rivalin e tyre të përjetshëm por kjo ishte një fitore që i dhuroi dhe kreun e klasifikimit në Serie A. Interi i Contes shkon në kuotën e 54 pikëve, 11 më shumë se një vit më parë por me Spallettin në stol, “Zonja e Vjetër” në këtë pikë të sezonit ishte shkëputur 20 pikë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Këto janë numra që flasin qartë, Inter më në fund mund të ëndërroj për titullin kampion. Dy janë personazhet absolut të këtij ekipi, Conte dhe Lukaku, të dy kanë qenë në qendër të memeve ku ironia pas kësaj fitoreje me përmbysje ka qenë e madhe.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb