FRANCE

Zjarri në katedralen Notre Dame në Paris, ka tronditur Francën e të gjithë Botën. Me qindra zjarrfikës u angazhuan për shuarjen e flakëve në përpjekje për të shmanguar dëme katastrofike.

Sipas informacioneve të para, një qark i shkurtër elektrik, që ndodhej brenda katedrales, dyshohet të jetë shkak i zjarrit që përfshiu një prej simboleve të Francës.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për të përshkruar këtë ngjarje të rëndë në vend të fjalëve janë fotot.Fotografë të ‘Getty Images’, ‘Reuters’ dhe ‘Associated Press’, kanë përfshkruar përmes fotogalerive, detaje të asaj që për fat të keq do të shënojë një ngjarje të rëndë historike që do të ndryshojë ‘fytyrën’ e Parisit për shumë vite, në pritje të rindërtimit të vështirë të katedrales, që Emmanuel Macron tashmë ka premtuar të bashkatdhetarët e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb