Kryebashkiakët nga radhët e PDIU-së kanë filluar zbatimin dekretit  të Presidentit të Republikës. Krye bashkiakët e Peqinit dhe Rrogozhinës i janë bashkuar nismës së Partisë Demokratike dhe asaj të Lëvizjes Specialiste për Integrim.

Dy bashkitë e mësipërme urdhëruan lirimin e ambienteve të Komisionit Zonal të Administrimit Zgjedhor në bashkitë respektive, duke respektuar vendimin e kreut të Shtetit për shtyrjen e datës së zgjedhjeve lokale.

Ata gjithashtu kërkuan që të hiqen urgjentisht edhe listat e afishuara të zgjedhësve.

  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: