Ministrja Manastirliu bën me dije se ka përfunduar edhe misioni i dytë i infermierëve shqiptarë në itali për të ndihmuar vendin fqinj në luftën ndaj COVID-19.

Kjo ishte ndihma e dytë e Shqipërisë për Italinë, 60 infermierë në zonën e Marche të cilët sipas ministres e kanë kryer misionin me sukses dhe janë shëndoshë e mirë.

 

STATUSI NGA MANASTIRLIU

Ka përfunduar me sukses misioni i grupit të dytë të 60 infermierëve që shërbyen në ndihmë të popullit mik italian ???? ?
Infermierët tanë janë kthyer shëndosh e mirë në Shqipëri, pas misionit humanitar në spitalet #covid zonën e Marche në Itali.
#KrenarePërInfermierët
#BASHKË

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb