Malisheva është një nga komunat e prekura nga zjarret ditët e fundit.

Komuna e Malishevës ka publikuar një fotografi të një zjarrfikësi, i cili shihet të jetë përgjakur në luftën për të shuar flakët.

Ai shihet duke shuar edhe etjen tij, pas punës në fshatin Lladrovc.

Zjarrfikesi 768x922 1 500x600
Zjarrfikesi 768×922 1 500×600

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb