Qenë endacakë janë kthyer në një problem serioz për qytetarët e Shëngjinit dhe jo vetëm, të cilët kanë rënë pre e sulmeve të këtyre kafshëve teksa shëtisin në bregdet.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se shpesh personat që sulmohen janë ata qytetarë që zgjedhin të vrapojnë.

Teksa banorët nga njëra anë ndihen të frikësuar, mësohet se Bashkia e Lezhës ende nuk ka marrë asnjë masë për të sterilizuar qentë endacakë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb