Forca të shumat të policisë së Kosovë dhe KFOR-it janë vendosur në disa akse rrugore që të çojnë në pikën kufitare me Serbinë në veri të vendit, në Jarinjë.

Përforcimet në terren erdhën pas vendimit që mori sot qeveria e Kosovës, për të zbatuar reciprocitetin për targat për të gjitha makinat që hyjnë nga Serbia.

  • foto galeri

Ministri i MPB-së Xhelal Svecla përmes një postimi ka njoftuar sot se nga 15 shtatori s’ka në qarkullim asnjë veturë me targat “KS”, duke thënë se targat e vetme ligjore janë ato me mbishkrimin “RKS”
Sipas vendimit të lëshuar nga MPB-ja, detyrohet pajisja me targa të përkohshme për të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb