Fitorja me “poker” golash përballë Islandës mbajti të ndezur ëndrrën e Shqipërisë për të siguruar një biletë për në “Euro2020” por nuk ka pasur asnjë ndikim në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1372 pikë, kuqezinjtë renditen në vendin e 64-ët, asnjë ndryshim nga renditja e fundit.

Shqiperia
Shqiperia

Ndryshe nga Shqipëria, ishullorët kanë pësuar një rënie me 5 pozicione duke u renditur në vendin e 41-të. Një pozicion ka fituar rivali tjetër i Shqipërisë në Grupin H, Turqia, duke u renditur në vendin e 36-të. Një pozicion ka fituar dhe Franca duke u renditur në vendin e dytë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Nuk ka asnjë ndryshim për sa i përket kreut i cili vijon të jetë pronë e Belgjikës. Vijon progresin e madh përfaqësuesja e Kosovës e cila renditet në vendin e 119-të duke fituar një tjetër pozicion.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kjo paraqitje e Kombëtares dardane nuk ka kalua në heshtje teksa FIFA ka vendosur të publikojë lajmin pikërisht duke iu referuar rrugëtimit fantastik të Kosovës e cila njeh vetëm rritje në renditjen e FIFA-s.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: