Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu informon se në javën e parë të kthimit në normalitet të sistemit shëndetësor prej pandemisë janë kryer 790 ndërhyrje operacione të planifikuara.

Operacionet kryhen me masa të shtuara për të parandaluar mospërhapjen e COVID-19 në spitalet publike.

 

STATUSI I OGERTA MANASTIRLIUT
Më shumë se 790 ndërhyrje janë kryer në spitalet publike në javën e parë pas rikthimit gradual në normalitet të sistemit shëndetësor, me rifillimin e operacioneve të planifikuara në të gjithë vendin ✅

#MeMasaTëShtuara #ShëndetësiaNëGatishmëri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb