SHBA – Një urë në ndërtim e sipër në një kampus të një kolegji në Florida është rrëzuar ditën e sotme duke zënë disa njerëz e makina nën të.

Ura e këmbësorëve, do të lidhte kampusin e universitetit të Floridas me një periferi në Majemi, u rrëzua gjatë orës 2 të drekës, me kohën lokale.

Një numër ende i paidentifikuar njerëzish janë bllokuar nën urë, sipas raporteve të mediave vendase. Një gazetar amerikan shkruan në rrjete sociale se rënia e urës ka shkaktuar viktima.

The bridge caved in just before 2 p.m.

Nuk dihen ende arsyet pse u rrëzua ura. Madje për ndërtimin e saj ishte përdorur një metodë e avancuar. Ishte projekti për një rrugë të sigurtë për studentët që udhëtonin nga kampusi në qytetin e vogël Sweetwater.

 (e.f/BalkanWeb)
4A3AAD4200000578-5506597-image-m-92_1521142531401

4A3AA46A00000578-5506597-image-a-81_1521141516967

4A3AA57900000578-5506597-image-a-79_1521141511402

4A3AB79C00000578-5506597-The_bridge_was_built_in_order_to_link_up_Florida_International_U-a-100_1521142777245

4A3AEE7B00000578-5506597-image-m-142_1521146915756

4A3A741100000578-5506597-The_950_ton_span_which_was_built_over_Tamiami_Trail_was_not_yet_-a-101_1521142777282

4A3A7EA600000578-5506597-Images_show_a_number_of_emergency_rescue_workers_crawling_along_-a-70_1521141384440

4A3A866100000578-5506597-Television_images_captured_from_helicopter_show_numerous_cars_th-a-68_1521141384326

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: