Premier League respektoi kujtimin e Mbretëreshës Elizabeth duke shtyre të gjithë ndeshjet e fundjavës që lamë pas, por homazhet dhe ceremonia mortore tani po kthehen në shqetësim për organizatorët e futbollit anglez.

Premier League, pjesa e tyre më e madhe dhe të gjithë turnet e tjerë rikthehen në fushë këtë fundjavë, por polica ka vendosur të shtyjë tre ndeshje të javës së tetë: Chelsea-Liverpool, Man.United-Leeds dhe Brighton-Crystal Palace.

Ky vendim erdhi për të ndihmuar policinë të cilët do të jetë të angazhuar gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth, por në të njëjtën kohë, ngjesh aq shumë kalendarin e Premier League sa parashikohet që ndeshjet të rikuperohen në shkurt:

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Rritet kaosi për rikuperimet”, shkruan The Daily Telegraph. “Të shtyra”, shkruan Star Sport.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb