KOSOVË

Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit i është rezeruar një vend ngjitur me homologen e tij serbe Ana Brnabiç në Samitin e Bankës për Rindërtim dhe Zhvillim.

  • foto galeri

Hera e parë që Kurti takon Brnabiç dhe nga kjo foto ai duket i qeshur. Kryeministri i Kosovës ka premtuar se do të zëvendësojë taksën 100% ndaj mallrave serbe me reciprocitet ekonomik dhe tregtar me Serbinë ndërkohë që Kosova me përpjekjet e të dërguarit të posaçëm të SHBA Richard Grenell nënshkruan dy marrëveshje të përbashkëta me Serbinë në Mynih.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb