VLORA

Policia ka sekuestruar një gomone në Triportin e Vlorës e cila i përkiste grupit kriminal që vepronte në Shqipëri dhe Itali.

Gazetarja Dorjana Bezat siguron foton e gomones teksa mësohet se ky mjet lundrues përdorej nga trafikantët për të dërguar drogë drejt Italia apo për ta sjellë drejt Shqipërisë.

Ndërkohë në Itali u sekuestruan 3.5 ton drogë me vlerë 40 milionë euro kurse në pranga ranë 37 anëtarë të grupit kriminal, 10 prej të cilëve në Tiranë dhe Vlorë në Shqipëri.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb