Seria A bëhet gati për rifillimin e sezonit teksa kanë publikuar edhe kalendarin e plotë për sezonin 2020/21. Andrea Pirlo debuton në krye të Juves më 20 shtator në Torino teksa presin Sampdoria.

Serie A Kalendari
Serie A Kalendari

Kalendar “ferri” në javët në vijim për kampionët në fuqi të Serie A teksa më pas, në javën e dytë dhe të tretë duhet të bëjnë llogaritë me Roma dhe Napoli. Ekipi i Gattusos do të luaj në transfertë në javën e parë kundër Parma ndërsa Milani i Piolit do të pres Bologna. Inter do të luaj në transfertë kundër Benevento ndërsa sfida më e rëndësishme shihet Lazio-Atalanta. Më 18 tetor tifozët do të kenë kënaqësinë të shohin derin e Milanos, Inter-Milan.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: