Është vënë re se Dukesha e Kembrixhit mbante një palë vathë prej 65 £ nga marka London, Blaiz, e cila ka kuptimin e grave të guximshme dhe shpirtërore të Amerikës Latine gjatë ndeshjes së Anglisë kundër Italisë në finalen e Euro 2020 mbrëmë.

Kate Middleton, 39 ishte në “Wembley” së bashku me bashkëshortin e saj Princ William dhe djalin e tyre Princ George në mbështetje të “tre luanëve”, por në fund ajo doli zemërthyer pasi skuadra e zemrës humbi. Ajo kishte veshur një xhaketë të bardhë nga Zara me pantallona të zeza dhe vathë të kuq.

Mbretërorët u bashkuan me VIP-a, përfshirë David Beckham, Kate Moss dhe Tom Cruise, si dhe Boris dhe Carrie Johnson, në Wembley mbrëmjen e djeshme.

Ndeshja përfundoi në barazim 1-1 dhe kaloi në kohën shtesë përpara se të përfundonte në penallti. Pavarësisht dy pritjeve nga Jordan Pickford, Anglia humbi tre penallti radhazi dhe Italia u kurorëzua kampione e Evropës para 60,000 tifozëve në Wembley.

Zhgënjimi personal i William ishte i qartë në një postim në Instagram, të cilin ai e ndau disa minuta pas përfundimit të ndeshjes: Urime @Azzuri për një fitore të madhe. @ Angli, të gjithë keni arritur deri këtu, por fatkeqësisht këtë herë nuk ishte dita jonë. Ju të gjithë mund ta mbani kokën lart dhe të jeni kaq krenar për veten tuaj.