Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se të hënën në godinën e Komunës së Preshevës do të vendoset flamuri kombëtar shqiptar.

Ai ka publikuar një video të momentit kur e vendos flamurin kuq e zi në shtizën e godinës të Komunës së Preshevës.

Capture 227 600x360
Capture 227 600×360

Simbolet kombëtare shqiptare janë penguar shpesh nga autoritetet serbe. Në qershor të këtij viti, Arifi u ftua nga Gjykata e Serbisë për tu paraqitur në një seancë gjyqësore, për shkak të vendosjes së flamurit kombëtar në hapësirat publike, shkruajnë mediat kosovare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb