INDI – Statuaja më e lartë në botë është drejt përfundimit. Bëhet fjalë për një vepër 183 metra të lartë që i përket udhëheqësit të pavarësisë indiane, Sardar Vallabhbhai Patel.

Projekti u vu në zbatim 5 vjet më parë, kur kryeministri i Gujarat në Indi vuri gurin e themelit në tetor 2013.

Kjo statujë gjigande është planifikuar të përurohet më 31 tetor me rastin e 143 përvjetorit të lindjes së Sardar Vallabhbhai Patel.

Statuja ndodhet në ishullin Sadhu, në perëndim të Indisë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: