TIRANË

Prezenca e OSBE në Shqipëri po diskuton mbi “Forumin e Lirisë së Mediave”, ndërsa një grup protestuesish me pankarta në duar kanë kritikuar dhe kanë bërë thirrje kundër ambasadorit, Bernd Borchardt.

Protestueset e “unazës së re” me pankarta në duar kanë thirrur ‘’Shame on You” duke dënuar gjestin e tij të bëra ndaj banorëve të Astirit. Gjithashtu protestuesit mbanin në duar pankarta, përmes së cilave kërkuan largimin e Borchardt nga Shqipëria.

“Borschard ik në shtëpi bashkë me gishtin tënd të mesit”, “Non Grata”-thuhej në shkrimet e protestuesve të “Astirit”.

Diplomati ngriti gishtin e mesit ndaj banorëve dhe kjo sjelljeje solli reagime të forta, Kjo situatë e detyroi më pas dhe vetë ambasadorin e OSBE-së të kërkonte falje publike.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb