Tërmeti i fuqishëm 6.3 ballë që goditi vendin ka lënë pas pasoja jo vetëm në njerëz, por edhe në dëme të mëdha materiale.


Mes shumë ndërtesave të që u dëmtuan nga goditja shkatërruese e tërmetit, kanë qenë edhe objektet historike.


76714093 2816151031770995 7190738331200651264 N
76714093 2816151031770995 7190738331200651264 N

Kështu pas mureve të kalasë së Durrësit, nga lëkundja është dëmtuar edhe kalaja e Krujës. Për më tepër shihni foton.
(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: