Një termet i fuqishëm u regjistrua mëngjesin e sotëm në Kretë të Greqisë, duke shkaktuar jo pak panik te banorët.

Mediat greke shkruajnë, se për fat të mirë, nuk ka raportime për të lënduar apo viktima nga tërmeti 5.8 ballë.

Ata kanë publikuar foto ku shihen njerëzit që kanë dalë në rrugë të tmerruar. Ndërsa në imazhe të tjera, tregohet se si pjesë ndërtese kanë rënë në tokë.

Vlen të përmendet se tërmeti ishte me magnitutë 5.8 ballë i shkallës rihter dhe thellësia e saj ishte 10 km në zonën e Arvis.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb