Tifozët e Feynoord të gjendur në Tiranë për finalen e Conference League mes ekipit të tyre dhe italianëve të Romës, janë duke shënuar disa skena të pahijshme.

Pas dhunës së ushtruar mbrëmë ndaj policisë dhe urinimit në hapësira publike, ata kanë përsëritur gjestin jo etik.
Edhe pse Bashkia e Tiranës u kujdes që ditën e sotme të shtonte kapacitetin e tualeteve publike, tifozët holandez janë fotografuar duke urinuar pranë instilacionit “Reja”, në hapësirën e Galerisë së Arteve.

A9c21010 79f2 447a Afc5 88d05c936c8b

Ndërkohë gjatë ditës tifozët e Feynoord janë parë duke konsumuar dhe sasi të mëdha alkooli, kryesisht birra në zonën e Pedonales ku gjendet “Fan Zone” e tyre.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: