Dy fshatra në Gramash që mbetën të izoluar për shkak të reshjeve të larta të borës, janë zhbllokuar ditën e sotme.

Në fshatin Rovje dhe Grabova A trashësia e dëborës arriti në 40-50 cm.

Pas vlerësimit të situatës, autoritetet ndërhynë për të lehtësuar lëvizjen e banorëve duke siguruar pastrimin e rrugës.

‘Bashkia Gramsh duke ndjekur me vëmendje situatën nxori ne terren mjetet për te zhbllokuar situatën, në fshatin Rovje angazhuam një mjet tip traktor që ndodhet atje për ti ardhur ne ndihme jo vetëm banoreve të zonës por edhe atyre që kanë dëshirë të eksplorojnë natyrën drejt fshatit Rovje . Kalimi bëhet pa përdorimin e zinxhirëve’, ka thënë kreu i Bashkisë Klodian Taçe.

5d453048 A804 4086 983c 2a25bcebaa2e

C943ef31 Ad60 4aba 8893 42dd062b5bae

09b0d407 5ff5 4efc 8798 7f8153246344

0e303694 3b8d 466f 98b6 B6292eca4dc7

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: