Roma u rikthye sonte te trofetë, ku në Air Albania fitoi Conference League. Sfida me Feyeenord përfundoi 1-0.

Le të shikojmë pak se çfarë kanë shkruar mediet italiane. Corriere dello Sport zgjedh këto fjalë në titull: “Triumf i Romës, Zaniolo i jep Ligën e Konferencës Mourinhos!”.

 

Corr
Corr

 

Gazzeta dello Sport i jep tërë meritën portierit Rui Patricio, i cili neutralizoi shumë aksione të kundërshtarit. “Perla e Zaniolo, Rui Patricio pret gjithçka dhe Roma reziston: Liga e Konferencës i përket Mou!”.

 

 

Gaz
Gaz

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb