Ish-kapiteni i Romës Daniele De Rosi udhëtoi së bashku me bashkëshorten e tij Sarah Felberbaum drejt Londrës në fundjavë.

Arsyeja ishte 43 vjetori i ditëlindjes së partneres, por pas kësaj është fshehur diçka tjetër, ndeshja mes Lacios dhe Romës. Partnerja e tij ndau një foto në Instagram teksa ish-mesfushori shihej në një bar duke ndjekur sfidën.

“Dashuri, po të çoj në Londër për ditëlindjen tënde. Dëshironi një surprizë? Derbi në Londër në orën 18:00 duke ngrënë pulë të skuqur. Më surprizë se kjo…”, shkruante Felberbaum.

Rikujtojmë që Roma u mposht nga Lacio duke u përballur me humbjen në derbi për herë të dytë këtë sezon dhe duke parë rivalët e tyre të qytetit të lëvizin pesë pikë përpara në tabelë.

De Rossi Derby London
De Rossi Derby London

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: