KOSOVË

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar sot raportin financiar mbi paratë, që partitë politike në Kosovë kanë harxhuar për fushatën e zgjedhore.


Lëvizja Vetëvendosje e  Albin Kurtit, e cila doli e para në zgjedhje ka harxhuar rreth gjysmë milion euro për fushatën e zgjedhjeve të 6 tetorit, raporton Insajder. Në zgjedhjet e kaluara, Vetëvendosje, ka shpenzuar shumë më pak para se në fushatat e tjera në të kaluarën.


Vetevendosje1
Vetevendosje1

Gjithashtu “Insajder” shkruan se Vetëvendosje në zgjedhjet e vitit  2017, saktësisht në muajin qershor ka shpenzuar rreth 359 mijë euro.


(n.m/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: