Real Madrid fitoi për herë të 14-të Champions League. Madrilenët mundën 0-1 në Paris skuadrën e Liverpool, në një sfidë tejet të luftuar. Autori i golit të vetëm do ishte Vinicius.Pak më parë u shkruajt edhe emri i Los Blancos me germa të arta.

284537376 6023892827657129 5596228815507296548 N
284537376 6023892827657129 5596228815507296548 N

Ndërkohë që sa i përket festës, të gjtihë futbollistët e ekipit spanjoll përqafuan njëri tjetrin pas finales.

 

Ft4e0vswaaanu Y
Ft4e0vswaaanu Y

Zhgënjim në kampin tjetër, me trajnerin e Liverpool, Klopp që qetëson ekipin e tij.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb