Episodi i fundit i vazhdimësisë së “Sex And The City”, saga e quajtur “And Just Like That…”, i la fansat në shok, për shkak të dy skenave, ku shfaqen dy burra tërësisht të zhveshur.

Shikuesit vërshuan në Twitter për të komentuar dhe kritikuar, pasi seriali u shfaq në ekran të enjten, ku bashkëshorti i Charlotte York Goldenblatt, personazh i luajtur nga aktorja Kristen Davis, Harry, ekspozoi penisin e tij ndërsa ajo përgatitej për ta kënaqur atë dhe më vonë një mashkull pa emër tregon organin e tij gjenital, shkruan DailyMail.

Pavarësisht se pika qendrore e serialeve dhe filmave është – çuditërisht – seksi, lakuriqësia është kufizuar gjerësisht vetëm tek femrat e serialit, me përjashtim të një skene në filmin e parë të 2010-ës me Gilles Marini, i cili luajti një pjesë të vogël të Dantes.

Pasi shumë veta vunë re se “And Just Like That…” është post-serial i “Sex And The City” që i kushtohet shlyerjes së mëkateve të përsëritjeve të mëparshme në mungesën e korrektësisë së tyre politike, mund të dëshmojë se lakuriqësia mashkullore është një përpjekje për risi, pas viteve të shfaqjes së vetëm lakuriqësisë femërore nëpër seriale.

Në episodin e tetë, Harry, rol i luajtur nga aktori Evan Handler, dhe Charlotte po ndajnë me njëri-tjetrin një moment intim, në të cilin ai i kërkon asaj seks oral.

Teksa ajo hap zinxhirin e pantallonave të tij, shikuesit shohin një pamje krejt ballore të penisit të Harryt, megjithëse shikuesit vunë re se pjesa e trupit ishte padyshim CGI (efekt vizual i krijuar nga kompjuteri) ose protezë.

Më vonë gjatë episodit, shikuesit shohin gjithashtu personazhin Carrie, e cila troket në derën e fqinjit të saj dhe përshëndetet nga një burrë me peshqir, mbulesa e të cilit bie dhe ekspozon penisin e tij.

Fansat e habitur vërshuan me komente në Twitter, duke shkruar: “Thjesht duke pirë kafen e mëngjesit, duke parë dhe ashtu. Dhe kafeja ime shkoi kudo ku Harry ka një protezë mjaft mbresëlënëse… A ka Harry një penis CGI në episodin e ri…”, shkroi një fans.

“Ka shumë penisë në këtë episod javor të ‘And Just Like That…’. Tani do të jepni të gjitha pamjet pa cenzurë…Unë jam këtu për këtë”, shkroi një tjetër komentues.

“’And Just Like That…’, sasia e penisit që kanali HBO ka shfaqur kohët e fundit është duke shpërthyer kokën time. Dua të them, nuk jam duke u ankuar apo kundër tij, por mendoj se thjesht dua që ata të pastrohen nga kjo”, shkroi një tjetër.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“A është vërtet penisi i Harryt apo është modifikuar? ‘And Just Like That…’ përdorin proteza kur tregojnë penis. Por më bëri përshtypje”, ishte një tjetër koment.

Zonjat kryesore të serialit: Kristin, Cynthia Nixon dhe Kim Cattrall të gjitha u zhveshën në serialin origjinal për të ekspozuar gjoksin e tyre, por Sarah Jessica Parker në mënyrë të famshme kishte një klauzolë pa shfaqje nudiste në kontratën e saj, kështu që është parë nga shikuesit maksimumi vetëm me të brendshme.

Vitin e kaluar, ajo tha: ”Disa njerëz kanë një listë përfitimesh dhe janë legjendarë. Ata duhet të kenë qirinj të bardhë në dhomën e tyre. Unë nuk kam një listë të çmendur të tillë. Unë thjesht kam pasur gjithmonë një klauzolë pa lakuriqësi. Unë jam një njeri modest”.

“Nuk mund të më paguani aq sa duhet që dikush të pretendonte se po bëja një skenë nudo. Asnjë trup nuk dyfishohet – kjo është pjesë e kontratës sime”, kishte thënë aktorja.

“Kishte shumë presion që unë të hiqja rrobat. Ata thanë: ‘Sara do të jetë nudo nesër’, dhe unë thashë: ’Unë nuk do të jem nudo’”, theksoi aktorja e “Sex And The City”.

“Agjenti im tha: ‘Nëse dikush ju detyron të bëni diçka që nuk jeni rehat ta bëni, nuk e bëni’. Unë e di sa me fat jam që kam pasur dikë — në këtë rast, një burrë — që ka ndërhyrë për të më mbrojtur në raste të tilla”, tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb