Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka takuar liderët e shoqërisë civile shqiptare duke diskutuar në rezidencën amerikane.

Kim shkruan se shoqëria civile është zë i fuqishëm në demokracinë shqiptare dhe i falenderoi që ndanë mendimet si dhe sfiduan pikëpamjet e saj.

 

STATUSI NGA YURI KIM

Pata një diskutim të madh me udhëheqësit e shoqërisë civile sot. Ata janë një zë thelbësor dhe i fuqishëm në demokracinë. Faleminderit që ndan mendimet tuaja dhe sfidoi pikëpamjet e mia!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb