Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka vizituar Autoritetin e Dosjeve ku është njohur me histori të persekutimit të të përndjekurve gjatë regjimit komunist në Shqipëri.

Kim pas takimit falënderon pjesëmarrësit që i treguan një pjesë të dhimbshme por të rëndësishme të popullit shqiptar. Më tej ajo shkruan edhe një shprehje, duke thënë se varrosja e të vërtetave në errësirë i kthen ato në fantazma që përndjekin ndërgjegjien edikujt.

 

 

STATUSI I YURI KIM

Varrosja e të vërtetave në errësirë i kthen ato në fantazma që ndjekin ndërgjegjen e dikujt. Faleminderit që treguat një pjesë të dhimbshme, por të rëndësishme të historisë së Flamurit të Shqipërisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb