Shoqata Multifunksionale për Kulturë, Edukim dhe Zhvillim ka zhvilluar sot një fushatë ndërgjegjësuese në Gjirokastër duke vendosur parrulla në rrugët kryesore të qytetit ku bëhet thirrje për respektim të rregullave për frenimin e përhapjes së COVID-19.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Gazetarja Brikena Metaj raporton për “Balkanweb” se parrulat janë vendosur në hyrjen dhe daljen e qytetit të gurtë, por edhe në ballkone të familjeve gjirokastrite.

Sic shihet nga fotot, në parulla thuhet “Zbatoni rregullat. Do ia dalim”, “Fëmijë, të luani jashtë rrezikoni”, “Ndihmoni më të moshuarit”, “Mbro veten dhe të tjerët”, “Ndihmo personat në nevojë” etj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb