VLORË

Një zjarr i madh ka përfshirë pyjore në Pyllin e Sodës. Era e fortë në zonë favorizon përhapjen e flakëve, duke vështirësuar edhe punën e zjarrfikësve në shuarjen e flakëve.

Gazetari Enrik Mehmeti, në një video të siguruar për ‘BalkanËeb’ thotë se do të jetë e nevojshme ndërhyrja nga ajri për shuarjen e flakëve

Nuk dihet ende shkaqet e flakeve ne kete zone.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb