Një zjarr ka rënë këtë mesditë në afërsi të fshatit Vithkuq, në Korçë.

Gazetarja Lorenda Kodra sjell pamje në redaksinë e “BalkanWeb”, ndërsa thekson se zjarri ka përfshirë shkurre e pisha. Zjarri është në afërsi të Manastirit të Shën Pjetrit, ku flakët rrezikojnë këtë monument kulture.

Ndërkohë, nga Korça janë nisur një zjarrfikëse dhe punonjës së ndërmarrjes publike për të ndihmuar në shuarjen e flakëve.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb