PËRMET

Zjarri në Përmet ka dalë jashtë kontrollit teksa situata sa vjen e agravohet. Pamjet e siguara nga gazetarja Brikena Metaj për BalkanWeb tregojnë një zjarr masiv i cili sa vjen e zgjerohet.

Situata duket drejt një katastrofe mjedisore teksa deri më tani janë djegur 13 hektarë kullota e 10 hektarë pyje kryesisht në fshatin Kutal.

Një tjetër zjarr masiv është aktiv në Ballaban të Këlcyrës, edhe aty jashtë kontrollit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb