Dëshira e Britney Spears është realizuar, ajo është një grua e martuar, edhe një herë — dhe pavarësisht përpjekjeve të egra të një ish-burri — dasma e saj me Sam Asghari shkoi pa problem.

Nusja kishte veshur një fustan të bardhë Versace (siç pritej) me një vello të gjatë, dhëndri i saj vinte me një smoking të zi të Versace … ndërsa ata thanë “I Dos” e tyre në një ceremoni të shkurtër dhe të ëmbël para rreth 100 të ftuarve të famshëm. dhe disa anëtarë të familjes.

Brit dhe Sam e bënë siç duhet … ceremonia — e mbajtur nën një tendë luksoze në pronën e shtëpisë së tyre Thousand Oaks — ishte 10 minuta e përsosur. I njëjti djalë që drejtoi dasmën e Paris Hilton disa muaj më parë — Rev. Clint Hufft — bëri nderimet të enjten mbrëma.

Dhe, më pas ishte koha për të festuar me njerëz si Madonna , Selena Gomez , Drew Barrymore , Donatella Versace , will.i.am dhe, natyrisht, Paris … të cilët luajtën një rol kyç gjatë festimeve. Ajo në fakt hipi në mikrofon dhe bëri që Britney t’i bashkohej ndërsa këndonin këngën e Parisit, “Stars Are Blind”.

Gjithashtu i pranishëm … avokati i Britney-t, Mathew Rosengart , i cili e ndihmoi ta lironte atë nga kujdestaria e saj .

Sa për traditat … nusja dhe dhëndri zgjodhën të transmetonin shumicën e atyre gjërave. Siç e dini, nëna, motra dhe babai i Britney nuk ishin aty . Askush nuk e dha atë, dhe ata nuk bënë një kërcim të parë.

K

Nëse jeni duke kërkuar për tradita … mirë, Britney dhe Madonna ndanë një puthje — duke i kthyer të gjithë në momentin e tyre ikonik të VMA-ve. Selena u bashkua me ta në një moment, duke kërcyer në “Toxic”.

Britanikja bëri disa ndryshime fustanesh — lëkundëse minifustane kuq e zi dhe një fustan dyngjyrësh më vonë në mbrëmje dhe veshi bizhuteri të dizajnuara nga Stephanie Gottlieb , duke përfshirë një gjerdan tenisi prej 27 karatësh në formë zemre prej 100 mijë dollarësh.

Një moment i çuditshëm familjar … siç ju kishim thënë, vëllai i Britney-t, Bryan , duhej të merrte pjesë — ai dhe një takim që ne të gjithë jemi veshur pak para dasmës — por ai përfundoi pa u shfaqur për nate e madhe.

Ne po hamendësojmë se Britney ishte e patrazuar, sepse festa vazhdoi.

Capture

Ajo dhe Sam u larguan nga ceremonia në orën 22:15 me Rolls-Royce të bardhë me brendësi të kuqe, të cilën ata e kanë rrotulluar në pjesën më të madhe të kësaj jave — dhe, po, ata bënë edhe shenjën “Just Married”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb