Momenti më i vështirë i këtij Evropiani ishte kur Christian Eriksen pësoi atak kardiak në fushë. Për herë të parë, që nga operacioni në zemër dhe vendosja e një defibrilatori nënlëkuror, Christian Eriksen u largua nga shtëpia për të shkuar në park me djalin e tij.

Ky itinerar konsiderohet si vazhdimi i udhëtimit të shërimit. Interi e pret në Milano në gjysmën e dytë të korrikut për t’u takuar personalisht me trajnerin e ri, Simone Inzaghi, dhe përshëndetur me shokët e ekipit.

Natyrisht, do të duhet edhe më shumë kohë për të kuptuar nëse defibrilatori kardiak mund të hiqet, duke e lejuar kështu të rikthehet në fushë, apo do ta ketë të pamundur të luajë sërish, sidomos në Itali, ku rregullat për kësi rastesh janë shumë të rrepta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb