TIRANE

Një pallat në zonën e Komunës së Parisit ka pësuar dëmtime të mëdha si pasojë e lëkundjeve të forta të termëtit, regjistruar pak caste më parë në kryeqytet.

Sic duket në fotot e siguara nga LSA, pallati ka pësuar çarje mespërmes, duke shkaktuar panik të madh te banorët.

  • foto galeri
  • foto galeri

Duke iu referuar Institutit të Energjisë Ujit dhe Mjedisit, MM deklaron se tërmeti ka qenë me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë. Epiqendra ka qenë 30 km në veri të Durrësit. Në bregdet afër kepit të Rodonit. Sipas MM ky është tërmeti më i fortë në 20-30 vitet e fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: