31-vjeçari Gert Shehu që sulmoi kreun e PD-së është tërhequr nga protesta për të mos e lënë në duart e protestuesve të irrituar nga incidenti i rëndë dhe është dorëzuar në polici.

Në foton e siguruar nga gazetarja Klodiana Lala për “BalkanWeb” shihet se ka qenë ish-drejtuesi i policisë Erzen Breçani ai që e ka larguar autorin, i cili shihet gjysmë i zhveshur dhe i zbathur jashtë mureve të katedrales për ta dorëzuar më pas në polici.

Whatsapp Image 2022 12 06 At 13.10.27
Whatsapp Image 2022 12 06 At 13.10.27

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb