Disa kishin zgjedhur të vishnin kostume të zeza, ndërsa të tjerë kishin zgjedhur një veshje më casual me xhinsa dhe bluza. Veteranët mbanin medalje ndërsa turistët u ulën mbi valixhe. Disa u ulën në batanije, të tjerët qëndruan në këmbë apo kishin marrë masat duke marrë me vete karrige të palosshme.

Turma ishte e larmishme po qëllimi i tyre ishte një, për t’i bërë nderime mbretëreshës së ndjerë .

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

 

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit mbretëreshës Elizabeth II.

Që nga momenti i ndarjes së saj nga jeta, qytetarë britanikë, të huaj dhe liderë botërorë, janë zhvendosur në Londër në pritje të ceremonisë mortore.

Qytetarët pritën më orë të tëra për të parë të kalonte kortezhi me arkëmortin e monarkes së ndjerë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb