Qielli anembanë botës u ndriçua mbrëmjen e djeshme nga superhëna mahnitëse “Sturgeon” në shfaqjen e saj të fundit të vitit.

Astronomët e mprehtë që kanë mundësinë të shohin yjet kanë fotografuar superhënën, e cila ka arritur shkëlqimin e plotë në orën 2:36 të mëngjesit.

Superhëna, ku e gjithë fytyra është e ndriçuar ndodh kur sateliti është në pikën më të afërt me Tokën në orbitën e saj.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: